1500mm Brushed Gold Tile Insert Floor Waste – Center Cut | TI-BG-1500
SKU: TI-BG-1500
In Stock
The floor waste collection has been crafted from the highest quality stainless steel and to the finest detail creating a luxurious finish to any bathroom. The Brushed Gold is also available in a Tile waste.Features:Waste outlet only 80mm.
304 stainless steel.
The Mesh waste is available in 2 lengths Manufactured from high-quality maintenance-free materials.
Australian water mark approved.
304 stainless steel.
SKU
TI-BG-1500
Category Floor Waste
Tags 1500mm Floor Wastes, Brushed Gold Floor Wastes, Floor Wastes, Tile Insert Floor Waste, Wastes
- Description
- Specifications
1500mm Brushed Gold Tile Insert drain with centre cut waste
Available Sizes:
600mm x 100mm ( Pre Cut / Without Cut)
800mm x 100mm ( Pre Cut / Without Cut)
900mm x 100mm ( Pre Cut / Without Cut)
1000mm x 100mm ( Pre Cut / Without Cut)
1200mm x 100mm ( Pre Cut / Without Cut)
1500mm x 100mm ( Pre Cut / Without Cut)
1800mm x 100mm ( Pre Cut / Without Cut)
3000mm x 100mm ( Pre Cut / Without Cut)
Additional information
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 160 × 11 cm |
| Colour | Brushed Gold |
| SIZE | 1500mm |
| Size (Depth) | 100mm |
| Size (Height) | 20mm |