3000mm Matt Black Tile Insert Channel Waste – Stainless Steel – No Cut | TI-MB-3000-DIY
SKU: TI-MB-3000-DIY
In Stock
NO Cut – DIY ( Make Your Own Cut)
SKU
TI-MB-3000-DIY
Category Floor Waste
Tags 3000mm Floor Wastes, Chrome Floor Wastes, Floor Wastes, Tile Insert Channel Waste, Wastes
- Description
- Specifications
Features:
- Colour: Black
- Rustproof
- Lightweight
- Top grate easily removed for cleaning
- Easy to cut to the desired length
- Easy to clean (easy to roll out system)
- No welding required
- No major plumbing is involved as waste can be positioned anywhere along with the bottom tray
- Perfect use for indoor/outdoor applications
Please inquire regarding the price for each size
Available Sizes:
800mm x 100mm
900mm x 100mm
1000mm x 100mm
1200mm x 100mm
1500mm x 100mm
1800mm x 100mm
Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 310 × 11 cm |
| Colour | Matt Black |
| SIZE | 3000mm |